Wykonujemy montaże na terenie całej Europy
Wykonujemy balustrady do samodzielnego montażu
Zapraszamy do sklepu z elementami do balustrad
TUV

Konserwacja i pielęgnacja stali

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA BALUSTRAD ORAZ POCHWYTÓW ZE STALI NIERDZEWNEJ

Celem  utrzymania atrakcyjnego wyglądu balustrady, zaleca się regularne ich mycie,czyszczenie i konserwacje . Używać  ciepłej wody lub łagodnych detergentów, np. płynu do mycia naczyń . Po myciu elementy należy przepłukać  czystą wodą i wytrzeć  elementy do sucha. Regularne mycie powoduje usunięcie osadów i zanieczyszczeń , które pozostawione zbyt długo  mogą spowodować powstanie ognisk korozji lub odbarwień na   powierzchni stali . Dotyczy to w szczególności balustrad zewnętrznych, które narażone sa bardziej na  zabrudzenia.

Do okresowej konserwacji balustrad ze stali nierdzewnej  (min.4 razy w roku ) zaleca się stosowanie specjalistycznych  preparatów chemicznych np takich firm jak .: Q-cleaner,Berner, Spray, Lotnik , 3M  Cleaner,,Würth, względnie inne dostępne na rynku środki do czyszczenia i konserwacji wyrobów ze stali nierdzewnej.
 

UWAGI !!!

Do czyszczenia wyrobów ze stali nierdzewnej nie wolno  używać środków, które  zawierają takie składniki jak: chlor, sól, kwasy oraz wybielacze. Nawet niewielka zawartość tych składników  może spowodować trwałe uszkodzenie powłoki tlenków chromu odpowiedzialnych za właściwości antykorozyjne i w efekcie prowadzi do powstania korozji. Nie należy stosować  proszków lub innych środków o właściwościach żrących, np. AJAX, CIF itp., środków do czyszczenia np; srebra, druciaków do czyszczenia garnków ,ostrych czyścików ,oraz wielu innych któe nie mają przeznaczenia do czysczeni stali nierdzewnej .

Nie stosowanie się do warunków konserwacji balustrad powoduje utratę gwarancji.

Pliki do pobrania